Prosta ochrona środowiska

O potrzebie ochrony środowiska wie dziś chyba każdy z nas. Niestety wiedza ta niekoniecznie przekłada się na praktykę. Przyznać trzeba całkiem szczerze, że wobec natłoku codziennych obowiązków, myślenie o przyrodzie nie jest łatwe i zdecydowanie bardziej wolimy się martwić o zawartość lodówki, niż stan środowiska. To zrozumiałe, jednak tylko do pewnego stopnia. Bowiem wystarczy, że uświadomimy sobie jak łatwe jest dbanie o przyrodę, abyśmy bez problemu mogli połączyć codzienne obowiązki z działalnością ekologiczną.

Nie musimy chodzić po lesie i zbierać śmieci, czy wywozić własnym samochodem zagrożonych gatunków bobrów znad zanieczyszczonej rzeki. O wiele prostszą metodą, dzięki której dołożymy własną cegiełkę do ochrony środowiska jest np. ekonomiczne wykorzystanie papieru. Jeśli tylko istnieje taka możliwość drukujmy dwustronnie, a kiedy robimy notatki wykorzystujmy całe miejsce na kolejnych stronach. W ten sposób znacząco zmniejszymy zużycie papieru, a co za tym idzie – uratujemy kilka drzew.

W podobnie prosty sposób możemy dbać o zbiorniki wodne. Wystarczy, że wyrobimy w sobie nawyk zakręcania wody, gdy tylko przestaje nam być ona potrzebna. Dobrym przykładem jest moment, w którym myjemy zęby. Wiele osób pozostawia kran otwarty, kiedy już umyło szczoteczkę lub wypłukało usta. Szum wody podczas szorowania zębów nie jest nam potrzebny. Lepiej więc nie marnować kolejnych litrów. W ciągu kilku dni, miesięcy i lat jesteśmy w stanie zaoszczędzić całkiem sporo wody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close